Zones honden wel of niet toegestaan
Op het strand geldt een aantal regels om ervoor te zorgen dat iedereen hier kan genieten. Op de borden bij de opgang van het strand staat een kaartje waarop de zones staan aangegeven waar een hond welkom is en waar niet.
Honden van strandbewoners
Eigenaren van de huisjes mogen huisdieren bezitten. Bezoekers en of huurders mogen geen huisdieren meenemen naar het strand.
Hondeneigenaren mogen tijdens het strandseizoen (1 april t/m 1 oktober) niet loslopen met de hond op het strand, zorg dat u hond ten alle tijden is aangelijnd, zodat de omwonenden zo min mogelijk last hebben ook bij de strandhuisjes moeten de honden aangelijnd zijn. Er geldt een opruimplicht voor hondenpoep op het strand, neem altijd een opruimzakje mee.
Waar mag je wel met je hond loslopen?
Honden mogen gedurende het hele jaar los lopen op het strand bij IJmuiderslag (zone 3 en 4). Van 1 oktober tot 1 april mag dat ook in IJmuiden aan Zee en op Strand Noordpier.
Bekijk hier de kaart van de stranden per zone uitgelegd.
Zone |
1 oktober t/m 1 april |
1 april t/m 1 oktober |
Zone 1 en 2 tussen Zuidpier en IJmuiderslag |
Loslopen | Geen honden toegestaan |
Zone 3 en 4 tussen IJmuiderslag en Bloemendaal |
Loslopen | Loslopen |
Kleine strand tussen de Noord- en de Zuidpier |
Aangelijnd | Geen honden toegestaan |